758,248 unikalne wizyty
Szkoła
Aktualności
Galeria Zdjęć
Koła Zainteresowań
Zajęcia Fotograficzne
Wymiana młodzieży
"Zdrów jak ryba"
"Festiwal fizyki"
"Buduj się z Lego"
Sport
Samorząd Uczniowski
Skład Samorządu
Ogłoszenia
Dokumenty
BIP
WSO
Statut Szkoły
Plan rozwoju szkoły
Program wychowawczy
Profilaktyka
Podręczniki 2016/17
Rekrutacja
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop
Powitanie

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.
Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.comSzkolny Festiwal Fizyki
Wiadomości
21. czerwca odbył się w naszej szkole coroczny Szkolny Festiwal Fizyki. Tym razem tematem przewodnim były zestawy wykonane z przedmiotów codziennego użytku. Nasi fizycy doświadczalni zapewnili gimnazjalistom i gościom z bytowskich szkół podstawowych czas kreatywnej i edukacyjnej zabawy.
Obrazy newsów: festiwalfizyki.jpg

Galeria zdjęć

Projekt edukacyjny "Moje hobby"
Wiadomości

8 czerwca uczniowie klasy II D na godzinie wychowawczej zaprezentowali projekt edukacyjny „Moje hobby”, którego opiekunami były Agnieszka Borodziuk oraz Karolina Ciżmowska.  Przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje oraz doświadczenia: Ida Zwolska - jazda konno, Joanna Stoltman - jazda rowerem, Adam Łeńko - chemia, Krzysztof Etmański - pływanie. 

Obrazy newsów: adam.jpg

Galeria zdjęć

Noc bibliotek
Wiadomości

W piątek  9 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo - Noc Bibliotek.  Hasło tegoroczne "Czytanie porusza"  zainspirowało nas do przeprowadzenia imprezy związanej z wyprawami, podróżami oraz wędrówkami w czasie i przestrzeni. Celem spotkania było zainspirowanie uczniów do czytania książek podróżniczych, poznawania róznych zakątków świata.  Biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek i czasopism podróżniczych, projektów edukacyjnych o atrakcjach turystycznych Bytowa, plakaty promujące zabytki naszego miasta, gry i  zabawy oraz  film o Jaśku Meli, chłopcu niepełnosprawnym, który zdobył biegun północny. Uczniowie i nauczyciele przygotowali prezentacje o swoich podróżach:
- Wiktoria Cichosz - Londyn
- Julka Wolska - Palma de Majorka
- Paulina Jaworska - Solina
- Patrycja Dziedzic - Australia, Sydney
- Pani Halina Wiczkowska - Azja Południowo-Wschodnia
- Pani Joanna Ziembowska - Afryka, Uganda
- Pani Iwona Dziedzic - Australia, Sydney


Obrazy newsów: nocbibliotek.jpg


Imprezę osłodziły słodycze od DH "Szulta". Organizatorzy - Iwona Dziedzic i Mariola Szemela dziękują bardzo serdecznie.

Galeria zdjęć

"Jak nie czytam, jak czytam" - bijemy rekord w czytaniu
Wiadomości

Dnia 01.06.2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Bytowie, pracownicy biblioteki i nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali akcję czytania połączoną z Dniem Sportu. Na boisku ,,ORLIK” zebrało się ok. 457 osób : uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście w celu włączenia się do ,,Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie”. W akcji wzięli też udział zaproszeni piłkarze DRUTEX- BYTOVII, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej – p. Grażyna Kikcio, Prezes Klubu Literackiego ,,WERS” w Bytowie – p. Andrzej Waszkiewicz. Celem akcji było promowanie mody na czytanie wśród młodzieży szkolnej i dorosłych.
Uczniowie i nauczyciele przynieśli swoje ulubione książki pochodzące ze zbiorów domowych,inni czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej.Uczniowie przygotowali na tę okazję plakaty z hasłami promującymi czytelnictwo. Nauczycielki p. Justyna Karpińska oraz p. Monika Łosińska zaprosiły wszystkich zebranych do tańca ,,BELGIJKA”, który cieszył się dużą popularnością. Odbył się też towarzyski mecz między reprezentantami drużyny DRUTEX–BYTOVII  na czele z Mateuszem Oszmańcem, a uczniami Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego.   Całość imprezy dopełniły liczne konkurencje  m.in.: zawody z książką, skok wzwyż, skok w dal, rzuty balonami z wodą, piłka siatkowa  oraz rowerowy tor przeszkód.Pomimo pochmurnej pogody, akcji towarzyszyła gorąca atmosfera.
Organizatorzy  imprezy dziękują : Firmie DRUTEX w Bytowie , Wydziałowi Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Miasta w Bytowie, Firmie KOŁASZEWSKI w Bytowie, Firmie WIERLAND w Bytowie za pomoc w organizacji imprezy oraz przekazanie licznych upominków na nagrody dla uczniów.

Obrazy newsów: czytanie.jpg

Galeria zdjęć

Spotkanie autorskie z Pauliną Hendel
Wiadomości

W ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej, przy wsparciu Gminy Bytów, dnia 21.05.2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Bytowie odbyło się spotkanie autorskie z Pauliną Hendel. Młoda pisaka z Gdańska, jest autorka postapokaliptycznej trylogii ,,Zapomniana księga”, w skład  której wchodzą: ,,Strażnik”, ,,Tropiciel”, ,,Łowca”, oraz powieści dla młodzieży ,,Żniwiarz. Pusta noc”.
W swoich książkach odwołuje się do wierzeń ludowych, widać też zamiłowanie do literatury fantastycznej. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. Entuzjastka podróży bez przewodnika. Na spotkaniu nie zabrakło opowieści o mitycznych i legendarnych stworach, poczynając od wampirów, wilkołaków, a na zombie kończąc.
Po spotkaniu była możliwość zakupienia najnowszej książki ,,Żniwiarz. Pusta noc” z autografem.. W najbliższym czasie planujemy zakupić wszystkie pozycje autorki do naszej biblioteki.
,,Spotkanie wspominamy bardzo miło, było dobrze zorganizowane,  nawiązałyśmy fantastyczny kontakt z pisarką. Szczególnie podobało nam się, gdy opowiadała nam o swoich doświadczeniach, które zebrała, żeby napisać książki. Zaciekawiła nas informacja o biwaku survivalowym organizowanym przez panią Paulinę, który jest inspirowany jej książkami. Paulina Hendel jest miłą osoba, otwartą na kontakt ze swoimi czytelnikami.” - dzielą się wrażeniami ze spotkania Rozalia Blank, Katarzyna Gawin, Karolina Albin z IIB.

Obrazy newsów: hendel.jpg

Galeria zdjęć

Dzień młodego naukowca
Wiadomości

24 maja uczniowie klasy 1B spędzili celebrując Dzień Młodego Naukowca w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Uczestniczyli m.in. w zajęciach z kryminalistyki, podczas których mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania. Poznali metodę starej fotografii - cyjanotypię, wzięli udział w pokazach chemicznych oraz udało im się wydostać z pokoju zagadek. Ten dzień nasi gimnazjaliści spędzili bardzo kreatywnie, edukacyjnie i wesoło.

Obrazy newsów: naukowiec.jpg

Galeria zdjęć

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne


Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Copyright © 2013
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.02